توسعه همگون جزیره کیش و بهسازی فضای شهری در منطقه سفین

شرکت عمران، آب و خدمات کیش با هدف توسعه همگون شهری، طرح بهسازی و زیبا سازی منطقه سفین را اجرا می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات، در راستای توسعه همگون شهری و ارائه خدمات مطلوب عمرانی به همه ساکنان بخش های مختلف جزیره کیش، طرح بهسازی و زیبا سازی منطقه سفین اجرا می شود.
بر اساس این گزارش سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات و جمعی از معاونان این شرکت به همراه چند تن از بومیان دوشنبه هفتم تیر با هدف بررسی مشکلات محیطی، وضعیت معابر و کوچه های بخش های مختلف سفین از برخی مناطق بازدید کردندو مقرر شد پس از اخذ مجوزهای لازم از معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، نسبت به اجرای زیر سازی و ادامه خیابان از تقاطع نیایش تا میدان لارک اقدام شود.
عبدالنبی شرفی، توسعه همگون محیط شهری کیش و زیبا سازی منطقه بومی نشین کیش با حفظ اصالت بومی و معماری سنتی سفین را از جمله برنامه های شرکت عمران، آب و خدمات کیش برشمرد و گفت:  
زیبا سازی محیطی و ایجاد فضایی شایسته شهروندان، کف سازی کوچه ها با هدف رفاه بیشتر خانواده های ساکن و تسهیل تردد عابران و بهینه سازی برخی نقاط شهری با هدف ایمن سازی برای استفاده و تردد ساکنان از جمله مواردی است که به سرعت اجرا می شود.
وی با تأکید بر اینکه بهسازی و زیبا سازی منطقه سفین یکی از مطالبات به حق ساکنان این بخش از جزیره کیش است اظهار داشت: در روند زیباسازی سفین علاوه بر سرعت و کیفیت اجرای طرح و همخوانی مصالح با محیط بومی، نظرات ساکنان بومی منطقه اهمیت ویژه ای دارد و به همین دلیل با مشورت بومیان و لحاظ کردن سلایق و نظرات آنان  روند زیبا سازی شهری طراحی و اجرا می شود.  
لازم به ذکر است منطقه سفین در شمال غربی جزیره و در مسیر مرکز شهر به سمت کشتی یونانی و کلبه هور واقع شده است و قدیمی ترین بخش جزیره است که ساکنان بومی کیش بیشتر در این بخش سکونت دارند. بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله خانه تک بادگیر، موزه خانه مردم شناسی بومیان کیش، مساجد و خانه های قدیمی که از جاذبه های گردشگری کیش به شمار می روند در این بخش از جزیره کیش واقع شده است .