معرفی نفرات برتر نخستین دوره مسابقات ملی قهرمانی غواصی آزاد عمق در کیش

محسن نظر پور از اجرای طرح آموزش 175 غواص در جزیره کیش به مناسبت گرامیداشت شهیدان غواص دوران دفاع مقدس، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات ، مراسم تجلیل از مدال آوران نخستین دوره مسابقات غواصی عمق آزاد ایران  ویژه گرامیداشت سردار شهید علیرضا شمسی پور و شهدای کربلای چهار، شامگاه دوشنبه دهم مرداد در سالن اجتماعات مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش برگزار شد . 
در این مراسم  از رضا زندی از کرمانشاه با رکورد ۳۵ متر به عنوان نفر اول و حسین عبدالهی با رکورد ۲۷ متر و دانیال حسین زاده با ۲۰ متر هر ۲ از جزیره کیش با عناوین نفرات دوم و سوم با اهدای لوح تقدیر و مدال  تجلیل شد. 
بر اساس این گزارش محسن نظر پور رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش در این مراسم  شهدای غواص را برترین الگوی غواصان کشور برشمرد و اظهار داشت : امسال به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای غواص کشور با همکاری فدراسیون نجات غریق و غواصی ۱۷۵ بسیجی در جزیره کیش آموزش غواصی می بینند.
نظر پور با بیان اینکه غواصی یکی از معدود رشته هایی ورزشی است که  کاربرد نظامی و صنعتی دارد و همین امر بر اهمیت این مهارت ارزشمند می افزاید افزود: برای شرکت در این دوره آموزشی بسیجیان از سراسر کشور و با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتخاب می شوند تا یاد و خاطره شهدای غواص جنگ تحمیلی به ویژه عملیات کربلای 4  را گرامی داشته و ادامه دهنده راه آنان باشند.
نظر پور همچنین برحمایت شرکت عمران آب و خدمات از برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی غواصی در کیش تاکید کرد و گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت های این جزیره در زمینه ورزش های آبی به ویژه غواصی ، تلاش می کنیم تا کیش به قطب اصلی این رشته ورزشی و میزبان اصلی برگزاری مسابقات جهانی و مرکز آموزشی آن تبدیل شود.
مهدی حیدری رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی هم در این مراسم با اشاره به اینکه کیش با دارا بودن امن ترین سواحل کشور  بهترین انتخاب برای تبدیل شدن به قطب غواصی کشور است تصریح کرد: در این راستا علاوه بر برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات و کلاس های مختلف با استانداردهای جهانی، آبان امسال جزیره کیش میزبان مسابقات اسکوبار خواهد بود.
عزیزالله فرضی پور رییس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش هم  با بیان اینکه در کنار ظرفیت های طبیعی از جمله دریا و صخره های مرجانی، امکانات ورزشی کیش قابلیت میزبانی رویدادهای بین الملی در رشته غواصی با  استاندارهای جهانی را در کیش فراهم کرده است افزود: جزیره کیش آماده میزبانی تیم ملی غواصی ایران است که برای آمادگی جهت حضور در مسابقات جهانی در کشور ترکیه تمرین می کنند.
لازم به ذکر است این مسابقات در راستای برنامه‌های کمیته غواصی آزاد و به منظور توسعه این رشته با عنوان گرامیداشت سردار شهید علیرضا شمسی پور و دیگر شهدای غواص کشور از یکشنبه نهم مرداد  با حضور ۲۶ ورزشکار از ۹ استان کشور درجزیره کیش در جزیره کیش برگزار شد.