طرح تعریض گذر هنرمندان کیش در حال اجراست

طرح تعریض گذر هنرمندان به وسعت بیش از ۶ هزار مترمربع در دست انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش ، در راستای بهسازی و زیبا سازی فضاها و معابر شهری، طرح تعریض گذر هنرمندان که از پرتردد ترین مناطق شهری واقع در نوار سیاحتی جزیره کیش است  به وسعت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع اجرایی شد.
این پروژه از 8 مرداد ماه سال جاری  با انجام عملیات زیباسازی محیطی  و کف سازی آغاز شده است و با بهره گیری از نورپردازی های مناسب در این گذر تلاش شده است جاذبه بیشتری برای تردد و توقف عابران ایجاد شود.
بازه زمانی اجرای این پروژه تا پایان سال جاری است که به دلیل اینکه این گذرگاه همزمان با طرح تعریض مورد بهره برداری عابران نیز هست در ساعات کم تردد، فعالیت های عمرانی انجام می شود.
این گذر به دلیل وجود مجموعه سردیس های بزرگان، چهره های شاخص و مشاهیر فرهنگ و ادب ایران زمین بسیار مورد توجه شهروندان و گردشگران است و در اولویت کاری شرکت عمران، آب و خدمات کیش برای تعریض و بهسازی قرار گرفت.
در این پروژه علاوه بر نورپردازی و زیباسازی محیطی، به وسعت سه هزار و پانصد متر مربع کف سازی و سنگ فرش انجام شده و سه هزار متر مربع نیز فضای سبز کارشده است.
گفتنی است این مجموعه هنری در ضلع غربی کیش در خیابان سنایی قرار دارد و در سال 1378 ساخته شده که با گذر زمان بر تعداد سردیس های  آن افزوده شده است.