درجات جدید آتش نشانان کیش اعطا شد.

در مراسمی با حضور سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش، و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت، درجات جدید آتش نشانان کیش اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، عبدالنبی شرفی سرپرست این شرکت با حضور در ایستگاه شماره یک آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش ضمن تقدیر از زحمات تمامی آتش نشانان سخت کوش جزیره کیش  درجات سه نفر از آتش نشانان کیش را به نمایندگی از کل آتش نشانان اعطا کرد.
وی با تاکید بر اینکه ماهیت آتش نشانی ایجاب می کند که رعایت نظم و انظباط و سلسله مراتب فرماندهی با هدف افزایش کارایی در خدمت رسانی به مردم و حفاظت از جان و اموال آنها در برابر آتش سوزی، مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش از اداره های های پیشرو در سطح جزیره است، که با 3ایستگاه آتش نشانی و 64 آتش نشان عملیاتی از سرانه استاندارد بالایی برخوردار است  و خوشبختانه توانسته در زمان حوادث اقدامات موثر و خدمات شایسته ای ارائه کند
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش ابراز داشت: شرکت عمران ، آب و خدمات با نگاه ویژه به مقوله بحران و حوادث غیرمترقبه همراه همیشگی اداره آتش نشانی برای ارتقاء سطح خدمات و ایمنی شهروندان است.
گفتنی است نیروهای آتش نشانی در سطح کشور براساس دستور ابلاغی وزارت کشور واجد درجات خاص
می باشند که براین اساس از سال های گذشته آتش نشانان کیش نیز واجد این درجات بودند اما  به طور کامل از دستورالعمل کشوری تبعیت نمی کرد، لذا با توجه به اهمیت موضوع، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، نسبت به تدوین  ضوابط اجرایی سلسله مراتب فرماندهی در اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش بر اساس مفاد دستورالعمل کشور ی و متناسب با شرایط و ویژگی های جزیره کیش و اخذ تاییدیه های لازم اقدام نمود. براساس این ضوابط آتش نشانان با توجه به تجربه تخصصی، تحصیلات، جایگاه شغلی، دوره های آموزشی تخصصی طی شده ... درجاتی از جمله آتش پاد سوم، سر آتش یار، آتشیار، آتشیار دوم، آتشیار سوم، سر آتش نشان،سر آتش نشان دوم، سر آتش نشان سوم، آتش‌نشان،آتش‌نشان دوم، آتش نشان سوم، آتش نشان داوطلب، نشان داوطلب دوم، آتش نشان داوطلب سوم، را دریافت می کنند.همچنین در این ضوابط اصول فرماندهی و سلسله مراتب، ترتیب درجات، ارشدیت و فرماندهی و همچنین مسئولیت ها و وظایف در اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش تبیین و تشریح شده است.