احداث پیاده راه ۴ کیلومتری در محور ساحلی کرانه

باهدف توسعه امکانات ساحلی و سهولت دسترسی به جاذبه های طبیعی کیش، پیاده راه ۴ کیلومتری در محور کرانه ایجاد می شود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش،  در ادامه اجرای طرح مدیریت و ساماندهی سواحل کیش پروژه، پیاده راه محور کرانه در دست اجراست.
‎غفار آقازاده  معاون امور شهری و محیط زیست این شرکت  گفت: این پیاده راه جهت استفاده از فضای ساحلی و مختص عبور عابر پیاده در نظر گرفته شده است که نه تنها سیمای کالبدی جزیره را عوض کرده، بلکه تغییرات نوینی در کیفیت زندگی شهری ، رفتار اجتماعی و فرهنگ شهروندی و گردشگری به وجود می آورد.
‎وی در ادامه با اشاره به  تسهیل تردد مردم در نوار ساحلی با اجرای این پروژه و افزایش نشاط اجتماعی عنوان کرد: پیاده راه ساحلی کرانه به طول ۴ کیلومتر و عرض ۴ متر در حال اجراست و این پروژه تا پایان سال جاری خاتمه می یابد تا میزبان شهروندان و گردشگران برای تفرج و پیاده روی باشد
همچنین به گفته مهندس آقازاده با افزایش امکانات خدماتی و رفاهی مانند پایه های روشنایی، مبلمان شهری، سطل های زباله و آلاچیق ها ، شهروندان وگردشگران می توانند از حضور در این محور ساحلی  لذت ببرند.
گفتنی است محور ساحلی کرانه حدفاصل محدوده دامون و سفین محل بسیار پرتردد و مورد استقبالی از سوی شهروندان و گردشگران است . بسیاری از خانواده ها به دلیل وجود سواحل بسیار زیبا برای تفریح، پیاده روی، ورزش، دوچرخه سواری و بهره بردن از زیبایی و آرامش محیط، این سواحل را انتخاب می کنند لذا نبود پیاده راه و استفاده همزمان عابران پیاده و دوچرخه سواران از پیست دوچرخه سوانح و خطرات زیادی در پی داشت که با احداث پیاده راه این مشکل نیز برطرف می شود.