برگزاری 320 برنامه ورزشی در کیش در سال 1400

رییس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش از برگزاری 320 برنامه متنوع ورزشی و کسب 186 مدال توسط ورزشکاران این منطقه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران ، آب و خدمات ، عزیزاله فرضی پور در نشست روسای هیات های ورزشی که شامگاه سه شنبه 6 اردیبهشت با حضور مهدی کشاورز مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، محسن نظر پور سرپرست شرکت عمران ، آب و خدمات و جمعی ازمعاونان و مدیران سازمان و شرکت های تابعه و روسای هیات های ورزشی در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با اشاره به تنوع فعالیت های ورزشی کیش گفت: سال گذشته در جزیره کیش شاهد بیش از ۳۲۰ برنامه  ورزشی بودیم که میزبانی ۲۲ مسابقه ملی، هشت رویداد بین المللی، برپایی 27 اردوی تیم های ملی و ۸۵ دوره آموزشی با سطح بین المللی از جمله این برنامه ها است.

رییس مرکز ورزش و تفریحات سالم اظهار داشت: حمایت از قهرمانان ورزشی از اهداف این موسسه به عنوان متولی ورزش جزیره است و به لطف خدا ورزشکاران این منطقه با این حمایت ها توانسته اند در میادین ورزشی ملی و بین المللی ۱۸۶ مدال کسب کنند.

به گفته فرضی پور ۱۰۱ مورد از این مدال ها توسط بانوان ورزشکار و ۸۵ مورد نیز توسط آقایان ورزشکار این جزیره کسب شده است .

وی افزود: در سال جاری نیز حمایت از ورزشکاران برای افتخار آفرینی در عرصه های ملی و بین المللی از سوی سازمان منطقه آزاد و بخش خصوص کیش وجود دارد.

لازم به ذکر است کیش ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و چهار برابر میزان  میانگین جهانی است‌.

هم اکنون ۴۴ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که مرکز ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.