برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله درکیش

به مناسبت 5 دی مانور ایمنی در برابر زلزله در کیش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، مدیربحران و پدافند غیرعامل این شرکت  گفت: این مانور با هدف بررسی میزان آمادگی نهادهای ایمنی، امدادی و امنیتی به صورت چند جانبه و ترکیبی به همت شرکت عمران، آّب وخدمات کیش و با مشارکت سازمان منطقه آزاد، هلال احمر، بیمارستان و نیروی انتظامی 10 صبح روز یکشنبه ۷ دی در یکی برج های کیش برگزار شد.
مسعود احمدی افزود: با زنگ اعلام وقوع زلزله ای به قدرت 8/6 دهم ریشتر مراکز آتش نشانی و امدادی به محل برج مسکونی فراخوانده شدند تا عملکرد و هماهنگی نهادهای دست اندرکار مورد بررسی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: امداد و نجات در ارتفاع و رسیدگی به مصدوم در طبقه پنجم ساختمان که با انتقال وی از طریق نردبان مرتفع آتش نشانی به سطح زمین و سپس بیمارستان انجام شد یکی از بخش های این مانور بود و همزمان در بخش دیگری از مانور تیم ارزیاب هلال احمر جهت رسیدگی به وضعیت  3 خانوار که به صورت فرضی در زلزله آسیب دیده بودند با همکاری اورژانس برای مداوا و انتقال مصدومین به چادرهای هلال احمر و جابجایی افراد سالم به محل اسکان موقت در کمپ مصلی  وارد عمل شدند .
احمدی افزود: دراین مانور برقراری عملیات حفاظت و امنیت جان ومال مصدومان با عملکرد خوب نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفت و به همت سبز پوشان نیروی انتظامی ضمن محدود سازی ترددهای غیر ضروری ، شرایط برای فعالیت نیروهای امدادی و درمانی و امنیت جانی ومالی برای خانواده ها مهیا شد.
مدیربحران وپدافند غیر عامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش درپایان ضمن تقدیر از همکاری خوب نیروهای نهادهای امدادی، درمانی وامنیتی، ازادامه برگزاری این مانورها به صورت مستمر با هدف آماده سازی ارگانهایی که در بحران ها مسئولیت خدمات دهی به مردم را برعهده دارند خبرداد.
گفتنی است در پایان این مانور به همت مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش با ارائه فرم های نظرسنجی، دیدگاه حاضران وشرکت کنندگان در خصوص نظرات و نقاط ضعف احتمالی در مانور ثبت شد تا در جلسات تحلیلی برای برنامه ریزیها آتی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.