عملیات اجرایی نخستین تم پارک کیش کلید خورد

عملیات اجرایی تم پارک کیش با حضور مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، ابوالفضل طیبی مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش با بیان اینکه با راه ‌اندازی فاز یک این تم پارک تا عید 1400 یک زون جدید گردشگری در کیش ایجاد می شود گفت: فاز دوم این پروژه نیز تا پایان خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه عنوان کرد: از لحاظ تنوع و فضای محیطی این تم پارک پروژه‌ای نوین است که با ایجاد بخش هایی مانند تصاویر سه بعدی ، دنیای بینهایت ، خانه وارونه،  دنیای جاذبه، آثار شاخص خطای دید، دنیای بلک لایت و دهها بخش جدید و مختلف به  مقصد جذاب گردشگری درکیش تبدیل خواهد شد و در مساحتی بالغ بر ۳۵۰۰ مترمربع در ساختمان موزه و نماد کیش برای اولین بار در جزیره زیبای کیش اجرا و راه اندازی می شود.

طیبی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که همواره مدنظر شرکت عمران، آب و خدمات کیش است تبدیل ظرفیت های ارزشمند این جزیره به فضاهای گردشگری و خدماتی برای بهره برداری همه شهروندان وگردشگران است و در راستای دستیابی به این هدف علاوه برآزاد سازی سواحل و تبدیل موج شکن ها به اسکله های تفریحی زیبا، بناهایی مانند مجموعه موزه ونماد کیش که تا کنون مورد بهره برداری مناسب قرار نگرفته اند نیز در برنامه ریزیهای این شرکت دردست باز طراحی و بهره برداری مناسب قراردارند تا با استفاده از حضور سرمایه گذاران موفق ، ضمن ایجاد ارزش افزوده در این فضاها، به توسعه پایدار شهری و گسترش فضاهای گردشگری کیش کمک کنیم.

گفتنی است براساس قرارداد منعقد شده با بخش خصوصی،  پروژه تم پارک جزیره کیش مجموعه ای گردشگری ، تفریحی و آموزشی است و با سه بخش منحصر بفرد شامل پارک جادویی ،ژوراسیک پارک و پارک اژدها و موزه هنری با رویکرد جزیره کیش ساخته می شود.

در کنار بخشهای  اصلی تم پارک سنتر کیش ، بخش‌های متنوعی نظیر فروشگاه ، کافه و رستوران ، فروشگاه های تخصصی عکاسی و محصولات مرتبط ، فضاهای عمومی نظیر سالن انتظار و نظایر آن در حال ساخت و اجرا هستند تا این مجموعه کاملا مطابق با استانداردهای بین المللی احداث شود.

در طراحی و ساخت این پروژه بزرگ بیش از یکصد نفر از چندین کارگروه تخصصی، نظیر  کارگروه تخصصی طراحان خلاق و جوان ایرانی،  کارگروه تخصصی مهندسان معماری و عمران، کارگروه فنی ، کارگروه متخصصان حوزه خطای دید ، موسیقی و گرافیک،کارگروه متخصصان حوزه عصر ژوراسیک  در کنار مشاوران و کمپانی‌های مطرح و صاحب برندهای بین‌المللی برای ساخت این مجموعه ارزشمند فعالیت می کنند.

شایان ذکر است، تمامی مراحل مطالعات و طراحی پروژه ، و ساخت آثار طی یک پروسه بزرگ کاری یکساله انجام شده و پیش بینی می شود فاز اول پروژه در فروردین ماه و فاز دوم و نهایی پروژه در تیرماه به بهره برداری برسد.