آموزش رانندگان یکی از برنامه های مستمر مدیریت حمل ونقل عمومی کیش است

به همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش دوره های آموزشی و توجیهی برای رانندگان تاکسی جزیره به صورت مستمر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، حمید پاشاکی مدیر حمل و نقل عمومی با بیان اینکه هدف از برپایی این کلاس های آموزشی و توجیهی بالا بردن سطح اطلاعات رانندگان در زمینه حقوق شهروندان است گفت: ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی رانندگان در خصوص نحوه برخورد با شهروندان و مسافران، ضوابط و مقررات راهنمایی و رانندگی ، افزایش کارایی و ایجاد فضای آرام و ایمن برای سرویس دهی مطلوب به مسافران اهداف برگزاری این دوره ها به صورت ماهانه است.

وی عنوان کرد: در این دوره آموزشی علاوه بر رانندگان تازه وارد، رانندگانی که طی سال های اخیر به ناوگان حمل و نقل و ترافیک جزیره کیش پیوسته اند نیز به منظور یادآوری برخی قوانین و موضوعات با نحوه تایید صلاحیت رانندگان،  قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در کیش، آیین نامه های معاونت حمل و نقل، نحوه فعالیت واحد شکایات و اشیاء گمشده، سامانه 141 و چگونگی خدمات رسانی و ارتباط با مسافران آشنا می شوند.
به گفته مدیرحمل ونقل عمومی ، اخلاق حرفه ای و ارتباطات، کنترل خشم، نقشه خوانی اماکن گردشگری و مسکونی از دیگر موضوعاتی است که دراین دوره های آموزشی تدریس می شود.
گفتنی است شرکت در این کلاس های توجیهی و آموزشی برای تمامی رانندگانی که متقاضی دریافت پروانه رانندگی هستند الزامی است.