آغاز گام اول طرح توسعه مناطق ساحلی با تبدیل معبر به بلوار وایجاد پارک ساحلی حدفاصل طلوع تا غروب کیش

به همت شرکت عمران، آب وخدمات، گام اول طرح توسعه مناطق ساحلی با تبدیل معبر به بلوار وایجاد پارک ساحلی حد فاصل طلوع تا غروب کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، دراین مراسم که با حضور مدیر عامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات جزیره صبح چهارشنبه 3 دی برگزار شد طرح توسعه مناطق ساحلی حد فاصل طلوع تا غروب با تبدیل این معبر به بلوار و پارک ساحلی کلید خورد.
دراین مراسم دکتر مظفری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به نوار ساحلی 42 کیلومتری جزیره کیش گفت: یکی از ارزشمندترین مناطق این جزیره به خاطر زیبایی ها و مناظر بکر ، نوار ساحلی است که بخشی از مسیر ساحلی طی سالها به دلیل تداخل در اجرای طرح ها از اختیار عموم خارج شده بود و با پیگیریهای مدیرعامل و مجموعه شرکت عمران آب و خدمات منطقه آزاد کیش این مناطق نیز به نوار ساحلی کیش متصل شد .
وی در ادامه افزود : با آزاد سازی بخش هایی از ساحل که تصرف شده بود مسیرهای اصلی سواحل تا حدود زیادی بازگشایی و با آزاد شدن حدود 38 هکتار از مناطق تصرف شده همجوار طرح های عمرانی، جاده کمربندی ساحلی کامل شد.
وی با تاکید بر کیفیت اجرا، توجه به قوانین و چارچوب های اساسی در اجرای هر طرح عمرانی، سهولت در رفت و آمد و برخورداری از زیبایی مسحور کننده آبهای خلیج فارس را از مزیت اصلی اجرای این طرح برشمرد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در ادامه با اشاره به اینکه مبنای هرکاری باید مطالعات علمی، دقیق و روشن باشد، عنوان کرد: مطالعات مشاور پروژه بر روی 42 کیلومتر مسیر ساحلی حدود 9 ماه به طول انجامید تا حریم ساحل به خوبی حفظ شود. امیدواریم در آینده نیز مبنای کار بر این اساس گذاشته و اهداف مد نظر در تکمیل زیرساخت‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیتهای دریا و ساحل دنبال شود.
غلامحسین مظفری ضمن اشاره به اینکه امروز گام نخست توسعه مسیرهای تردد مناطق ساحلی از میدان طلوع آغاز می شود، تصریح کرد: در گام های بعدی نیز پس از تایید مشاور وارد فاز دوم مطالعات می شویم تا مکان یابی پروژه های ساحلی مبنی بر ایجاد اماکن اقامتی و رفاهی با سازه های مناسب در دستور کار قرار گیرد که این طرحی کم نظیر در کشور است و برای نخستین بار انجام می شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: با توجه به واگذاری اراضی منطقه غرب و جنوب جزیره در بحث ساخت اماکن اقامتی، این طرح توسعه ای، زیر ساخت های اصلی اجرای طرح های بزرگ دیگر را فراهم می کند.
ابوالفضل طیبی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات نیز گفت: با احداث مسیرهای جدید و توجه ویژه به زیرساخت های مورد نیاز در جزیره نظیر راهسازی، احداث بوستان‌ها، زیباسازی جزیره، ایجاد اسکله های تفریحی جدید، فصل تازه ای از پیشرفت و رونق جزیره با تاکید بر تقویت گردشگری دریا محور و ساحلی آغاز شده و مردم کیش و گردشگران از مواهب آن برخوردار خواهند شد.
به گفته طیبی، احداث باند دوم این مسیر مهم و پر تردد موجب اطمینان بخشی بیشتر و سلامت سرنشینان در مسیر می شود.