تلاش های شرکت عمران، آب وخدمات کیش برای حفظ جزیره هندورابی از کرونا

با تمهیدات شرکت عمران، آب وخدمات کیش جزیره هندورابی ازکرونا درامان مانده است

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب وخدمات کیش، همزمان با اجرای تمهیدات مراقبتی درمقابل شیوع کرونا در جزیره کیش ، انجام این اقدامات برای جزیره هندورابی نیز به همت اداره جزایر اقماری شرکت عمران، آب وخدمات کیش آغاز شد.
براین اساس در گام نخست و با برنامه ریزی اداره جزایر اقماری با اعلام محدودیت ورود به جزیره هندورابی، با همکاری خوب نیروی انتظامی ، از ورود گردشگران و کارکنانی که به صورت چرخشی دراین جزیره فعالیت می کنند و درمرخصی به سر می بردند به این جزیره جلوگیری شد.
درحال حاضر نیز با تلاش شبانه روزی دریابانی نیروی انتظامی وحراست سازمان منطقه آزاد کیش از پهلوگیری هرگونه قایق وشناور در هندورابی  ممانعت می شود و طرح پایش سواحل واسکله هندورابی همچنان ادامه دارد.
تامین مایحتاج بومیان جزیره هندورابی به صورت هفتگی وتوسط یک نفر با تمهیدات کاملا بهداشتی وایمن انجام می شود وتمامی کالاهای ورودی به این جزیره توسط تیم ایمن سازی جزایر اقماری شرکت عمران، آب وخدمات کیش ضدعفونی شده و به ساکنان تحویل داده می شود.
ضدعفونی مستمر کلیه معابر، پارک بازی کودکان، ادوات ورزشی، مسجد، اسکله‌ها و اماکن عمومی نیز از دیگر اقداماتی است که درجزیره هندورابی انجام می شود.
 همچنین علاوه برآموزش حفظ بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی اقلام بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش نیز به همت تیم ایمن سازی جزایر اقماری شرکت عمران ، آب وخدمات کیش در اختیار تمامی ساکنین جزیره اعم از بومی‌ها و شاغلان در جزیره هندورابی قرار گرفته است.
گفتنی است ساکنان بومی جزیره هندورابی درحال حاضر 109 نفر هستند که علاوه براین تعداد، تیم های اجرایی پروژه های عمرانی وخدماتی در قالب مدیریت جزایر اقماری ، نیروی انتظامی و حراست سازمان منطقه آزاد کیش  نیز دراین جزیره برای خدمات رسانی به ساکنان حضور دارند.