بهسازی وضعیت فاضلاب سفین قدیم در دستور کار شرکت عمران، آب وخدمات کیش

با دستور ابوالفضل طیبی فاز اول طرح بهسازی وضعیت فاضلاب سفین قدیم اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران آب و خدمات منطقه آزاد کیش، در پی بازدیدهای مستمر ابوالفضل طیبی از وضعیت سفین قدیم و شناسایی مشکلات این منطقه مسکونی، فاز اول طرح بهسازی سفین قدیم درراستای رفع مشکلات مناطق مسکونی، تامین مطالبه ساکنان این منطقه و توسعه شهری جزیره کیش در دستور کار شرکت عمران، آّب و خدمات کیش قرار گرفت.
در فاز اول این طرح با احداث چاههای جذبی ، آب ناشی از بارندگی به این چاهها هدایت می شوند تا فاضلاب شهری سر ریز نشود.
اجرای این طرح برای 50 واحد مسکونی در فاز اول باعث می شود مشکلات این منطقه مسکونی مانند بوی نامطبوع فاضلاب در برخی ماههای سال که شاهد بارش باران هستیم و مسائل غیر بهداشتی ناشی از راکد شدن آّبهای سطحی که اختلال زیادی نیز درتردد شهروندان وساکنان این منطقه ایجاد می کرد رفع شود.
محمد صادقی مدیر امور آب و فاضلاب شرکت عمران، آب وخدمات کیش دراین خصوص گفت: عملیات اجرایی این طرح پس از انجام فرآیندهای اداری از پایان ماه جاری آغاز می شود و تا پایان سال فاز اول آن تکمیل خواهد شد.
به گفته صادقی با توجه به قدمت این منطقه مسکونی و قدیمی بودن شبکه فاضلاب آن، در فصل بارندگی آب باران وارد شبکه فاضلاب و منجر به پس‌زدگی شده  و از طرفی با ورود شن و ماسه به مسیر لوله های فاضلاب در شبکه فاضلاب شهری مشکل ایجاد می شد لذا با اجرای این طرح ضمن حفظ شبکه فاضلاب این منطقه از آسیب دیدگی، مشکل پس زدگی وآبهای سطحی نیز رفع می شود.
گفتنی است طرح بهسازی وضعیت سفین قدیم براساس دستور مدیرعامل شرکت عمران، آّب وخدمات کیش ادامه دارد و پس از رفع مشکل فاضلاب برای تمامی بخش های سفین قدیم، طرح بازسازی و بهسازی وضعیت معابر این منطقه مسکونی نیز اجرا خواهد شد.