به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آّب وخدمات کیش، نخستین نشست ستاد نوروزی شرکت عمران، آب و خدمات کیش با حضور مدیرعامل،معاونان و مدیران این شرکت با موضوع هماهنگی وبرنامه ریزی برای نوروز 1400 آغاز به کار کرد.
در ابتدای این نشست ابوالفضل طیبی با گرامیداشت یاد وخاطره شهید سردار سلیمانی، درخصوص آمادگی برای نوروز1400 گفت: شرکت عمران، آب وخدمات کیش از دو منظر برای نوروز باید آمادگی داشته باشد بخشی از این مسئولیت ها مربوط به کمیته اسکان است که دراین خصوص براساس برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد کیش و ستاد ملی کرونا عمل خواهد شد .
وی افزود: از منظر دیگر این شرکت باید با تمهیدات لازم درحوزه شهری آماده خدمات دهی به شهروندان ومسافران باشد لذا ساماندهی فنی وعمرانی فضای شهری، زیباسازی محیطی ، پیش بینی نیازهای شهری وخدماتی، بهسازی فضاهای شهری ومعابر به لحاظ آسفالت، کف پوش ورنگ آمیزی جداول، نصب تابلوها وعلائم ترافیکی، تبلیغات محیطی، فضای سبز، خدمات دهی در زمینه امور شهری و بسیاری موارد دیگر از موضوعاتی است که در زمره فعالیت های اجرایی باید برای ایام نوروز ساماندهی بیشتری شود.
مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش اظهار داشت: موضوع مهم دیگری که باید مدنظر قرار گیرد و در 6ماهه اخیر نیز مورد توجه ویژه قرارداشته بحث توسعه امکانات شهری برای بومیان وساکنان جزیره است که باید درکنار ایجاد جاذبه های شهری وافزایش خدمات برای گردشگران، گسترش وارتقاء امکانات و زیرساخت های شهری برای شهرک های مسکونی بومیان و شهروندان جزیره نیز انجام شود.  
طیبی دراین نشست از بهسازی معابر و اصلاح شبکه فاضلاب سفین قدیم خبرداد وگفت: دربازدیدهای مستمری که از سفین قدیم داشتیم علاوه بر احداث زمین ورزشهای ساحلی که به پایان رسیده و بهسازی محیطی وروشنایی مجموعه ورزشی میرمهنا،طرح بهسازی معابر و فاضلاب این منطقه در دستور کار قرار گرفته است و این اقدامات نویدی برای بهبود فضای زندگی بومیان عزیز جزیره کیش است .  
وی درادامه در خصوص رفع بوی نامطبوع فاضلاب در کیش گفت : قراردادی با دانشگاه تهران منعقد شده و درحال انجام طرح مطالعاتی هستیم که این مشکل نیز برای همیشه درجزیره کیش رفع شود.
مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش دراین نشست با تقدیر از تلاش وهمدلی کارکنان این شرکت که زمینه ساز اقدامات بسیار موثری در 6 ماهه گذشته برای جزیره کیش وافزایش خدمات دهی در حوزه شهری بوده است تاکید کرد: آمادگی داریم درهمه حوزه ها تجهیزات جدید وبه روز برای جزیره کیش تهیه کنیم به همین منظور تیم های کارشناسی حوزه های مختلف شهری درحال بررسی هستند تا جزیره کیش به امکانات روز شهری وایمنی مجهز شود.
وی درپایان با اشاره به جایگاه جزیره کیش در گردشگری کشور که جزو مقاصد اول سفر محسوب می شود از حوزه های مختلف شرکت عمران، آب وخدمات کیش خواست با تشکیل کارگروههای تخصصی برنامه ریزی خوبی برای پایان سال 99 و آغاز قرن جدید داشته باشند تا در شروع سال 1400 شاهد نوروزی متفاوت به لحاظ امکانات، خدمات ، زیباییها و رویدادهای شهری در جزیره کیش باشیم.
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد با تشکیل کارگروههای تخصصی از وضعیت فعلی وبرنامه ریزیهای آتی درهماهنگی با سازمان منطقه آزاد کیش و ستاد کرونا گزارشی جهت طرح در جلسه آتی تهیه و نسبت به رفع مشکلات سالهای قبل اقدام شود.