بررسی الزام ضمانت نامه اجرایی طرح ساماندهی سواحل کیش

با حضور مسئولان منطقه آزاد کیش طرح الزام ضمانت نامه اجرایی ساماندهی سواحل کیش در نشستی با حضور مسئولان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، در نشست هم اندیشی طرح ساماندهی سواحل کیش که ۲۰ خرداد با حضور مسئولین و کارشناسان فنی و عمرانی در حوزه شهر سازی و گردشگری برگزار شد بازنگری در طرح جامع و پیش بینی ضمانت نامه اجرایی طرح ساماندهی سواحل کیش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست امین صفایی معاون فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ساماندهی سواحل کیش بر اساس مطالعات اقتصادی از اولویت های مهم این منطقه است گفت: با پیش بینی ضمانت نامه اجرایی طرح ساماندهی سواحل کیش از جمله ساحل شرقی این منطقه که در مطالعات اقتصادی به آن پرداخته شده است می توانیم با انسجام و همکاری خوب مسیر اجرایی شدن این طرح را هموار کنیم.
مهندس امامی مدیر کنترل و صدور گواهی های ساختمان شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش نیز با اشاره به اهمیت اجرای طرح ساماندهی سواحل گفت : این طرح از قابلیت های بسیار خوب از نظر مبلمان شهری و بدنه شهری بر خوردار است اما برای برنامه ریزی شهری نیاز است با دقت بیشتری به آن پرداخته شود.
ماهان مدون نیز با اشاره به طرح جامع کیش که بر ضرورت توسعه خدمات گردشگری در این منطقه به آن تاکید شده است گفت: با بهره گیری از ظرفیت ها و پتاتسیل های این منطقه در حوزه های توسعه زیرساختی، پروژه مطالعات ظرفیت تحمل تاب آوری امکانات گردشگری، ایجاد جاذبه های گردشگری دریایی و رقابتی که متفاوت تر از دیگر مناطق آزاد کشور است با همکاری دیگر حوزه های سازمان منطقه آزاد کیش می توانیم در اجرای این طرح به تعهدات خود پایبند باشیم و گام های موثری در این راستا برداشت.
همچنین محمدتقی امیری خراسانی مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش بر ضرورت فرهنگ سازی فعالیت کلوپ های غواصی به منظور حفظ مرجان های سواحل کیش اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرایی شدن طرح ساماندهی سواحل کیش، گردشگری ورزشی در این منطقه رونق می گیرد.
در ادامه این نشست محمد پازوکی معاون مالی و اداری موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش ضرورت پیشرفت در حوزه گردشگری دریایی را مستلزم برنامه ریزی های مدون و مطالعات گردشگری دانست و خاطر نشان کرد: با شناسایی ظرفیت ها موجود در حوزه گردشگری دریایی طرح ساماندهی سواحل کیش قابلیت اجرایی خواهد داشت.
رضا اردلان مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که در طرح ساماندهی سواحل دریای کیش به موضوع جمعیتی و اجتماعی اشاره شده است عنوان کرد: ضمن این که موضوع گردشگری در این منطقه از شاخص های اصلی اقتصادی به شمار می رود، باید نیاز ساکنین جزیره کیش شامل"مذهبی، فرهنگی و تجمعات سیاسی"در این طرح پیش بینی شود.
در نشستی که اجرای طرح ساماندهی سواحل کیش مورد بررسی قرار گرفت مریم محمدی رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش، ساماندهی سواحل کیش را دغدغه اصلی تمام ساکنین این منطقه عنوان کرد و گفت: سال 1386 در جزیره کیش طرح مدیریت یکپارچه در قالب سه طرح "مدیریت محیط زیست، مدیریت سواحل و نقشه کاربران" در مقایس 25 هزارم تهیه شد و نیاز بود با یک طرحی مثل همین طرح ساماندهی سواحل به جزئیات بیشتری برسد که متاسفانه هرگز این مهم محقق نشد.
محمدی ابراز امیدواری کرد که با پیش بینی ضمانت اجرای طرح ساماندهی سواحل کیش می توانیم اقدامات موثر و ماندگاری در جزیره کیش برای نسل آینده به یادگار بگذاریم.
گفتنی است نشست هم اندیشی طرح ساماندهی سواحل کیش در قالب "سه پنل تخصصی"  با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، مهندس مقدس زاده معاون اقتصادی و سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش و مصطفی خانزادی معاون عمرانی و دیگر معاونین و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.